O mnie

mgr Michał Weber, specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta PTP i PTPPd

Michał Weber - psychologJestem specjalistą psychologii klinicznej, certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (certyfikat nr 271) i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (certyfikat nr 92), a także superwizorem szkoleniowym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jestem absolwentem studiów psychologicznych oraz filozoficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz całościowego czteroletniego szkolenia w zakresie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyłem czteroletnie szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Psychologii Klinicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie oraz kilkanaście staży specjalizacyjnych w oddziałach klinicznych i poradniach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – w swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym tych towarzystw.

Na co dzień pracuję jako kierownik Dziennego Oddziału Leczenia Nerwic w Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Zabrzu, a także w tamtejszym Zespole Lecznictwa Środowiskowego i Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadzę też psychoterapię grupową osób dorosłych. Przez ostatnie lata pracowałem jako psycholog, psychoterapeuta i terapeuta uzależnień w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień „Familia” w Gliwicach oraz w Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic  i Poradni Zdrowia Psychicznego Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Katowicach. Doświadczenie kliniczne zdobywałem także, między innymi, w Poradni Zdrowia Psychicznego i Szpitalu Psychiatrycznym w Lipnie oraz w Klinice Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum UJ w Krakowie. 

Od 2009 r. swoją pracę poddaję regularnej superwizji doświadczonych specjalistów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

 


psychoterapia indywidualna, terapia par i rodzin, psycholog – Chorzów, Katowice, Ruda Śląska, Bytom